Çocuklar hangi yaşta olursa olsun ebeveynlerinin yüksek bir yerde yaptıkları her şeye ilgi gösterip merak ederler. Smart Ahşap montessori öğrenme kulesi bu meraklarını giderme konusunda ebeveynlerin tercih edeceği en iyi araçtır. Montessori tarzı öğrenmeye uygun şekilde tasarlanmış bu ürün aynı zamanda learning tower olarak da bilinmektedir.

Yüksek yerlere çıkmak, mutfak dolaplarına tırmanmak, kısacası gözüne kestirdiği tüm yüksek yerlere ulaşmak çocukların en sevdiği aktivitelerdendir. Fakat bunları yaparken her zaman yanlarında olamayabilirsiniz.

Tam da bu noktada ahşap öğrenme kulesi yardımınıza koşuyor. Ergonomik ve kullanışlı yapısı gönül rahatlığıyla kullanmanıza olanak sağlıyor. Çocuk odası için de güzel bir dekor olarak kullanabilirsiniz.

Montessori öğrenme kulesi diğer adıyla learning tower, çocukların yetişkinlerle aynı fiziksel yüksekliğe ulaşmasını sağlayarak daha aktif bir şekilde öğrenmesine katkı sağlar. Çünkü çocuklar yetişkinler ile aynı seviyede olduğu zaman daha rahat iletişim kurarlar. Böylece birçok şeyi hızlı ve kalıcı olarak öğrenir.

Öğrenme Kulesi Ne İşe Yarar?

Mutfak yardımcı kulesi bir merdiven görevi görse de farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir. Kimi zaman bir mama taburesi, kimi zaman da çocuğunuzun eğlenceli vakitler geçirip oyun oynayacağı bir masa sandalye takımı. Nasıl kullanacağınız tamamen size kalmış.

Siz mutfak tezgahında ya da herhangi bir masada işlerinizi yaparken çocuğunuz bu kule sayesinde yanınızda olur. Böylece siz de tüm işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Bu ürün aynı zamanda çocuğunuzun el-yüz yıkama alışkanlığı kazanmasında da oldukça etkili ve yararlıdır. Çocuklar gün içinde sürekli el yıkama ihtiyacı duyarlar. Eğer musluk erişemeyeceği yükseklikteyse çocuğunuzu o yüksekliğe kaldırmanız gerekmektedir.

Bu durumu ortadan kaldırmak için öğrenme kulesine ihtiyacınız vardır. Çocuğunuz öğrenme kulesi sayesinde gereken yüksekliğe ulaşacağı için artık kendi başına ellerini ve yüzlerini yıkayabilecektir.

öğrenme kulesi nedir

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine uygun olarak hazırlanmış bu materyal sayesinde çocuklarınıza deneyimlerini gerçekleştirmesi için bir fırsat sağlamış olursunuz. Böylece çocuğunuzun keşfetme duygusu ortaya çıkarken, aynı zamanda sizinle de güzel vakitler geçirmesini sağlamış olursunuz.

Öğrenme Kulesi Ne Zaman Kullanılır?

18 aylık – 5 yaş arası kullanıma uygundur. Ortalama 80 kg taşıma kapasitesi olan kitchen stool çocuklarınızın en büyük eğlencesi ve öğrenme aracı olacak. Ayrıca çocuklarınızın güvenliği için tüm kenar ve köşeleri yuvarlarlanmış olmalıdır. Herhangi bir sivri köşe veya kenar bulunmamalıdır.

Montessori Öğrenme Kulesi Özellikleri

Öğrenme kulesi ahşap malzemeler kullanılarak yapılır. Ahşap malzeme kullanılmasının sebebi ise hem dayanıklı olması hem de çocuk sağlığı için en uygun malzeme olmasındandır. Mutfak yardımcı kulesi birkaç basamaktan oluşur. Aynı zamanda üst kısmında tabure kısmı bulunur. Bu kısmı çocuğunuza bir şeyler yedirirken de kullanabilirsiniz.

Çocuk ürünleri arasında yer alan ahşap öğrenme kulesi çocuğunuza güvenli bir etkinlik ortamı hazırlar. Çocuğun basıp çıkabileceği bir merdiven, ayakta veya dizlerinin üzerinde durabileceği bir alan ve koruma çubuklarından oluşur.

Dengeli yapısı sayesinde çocuk, kitchen tower içerisinde güvenli bir şekilde hareket eder.

öğrenme kulesi satın al

Tasarımı sayesinde, yeni yürümeye başlayan bir çocuk kolayca tower kitchen ürününü kullanabilir. Koruma çubuğu sayesinde de platformun içerisinde güvenli bir şekilde kalabilir. Sizler de endişelenmek zorunda kalmadan çocuğunuzun güvenliğini sağlamış olursunuz.

Kaliteli mobilya bebek sağlığı için oldukça önemlidir. Kaliteli ürünler ararken buna mutlaka dikkat etmelisiniz.

Öğrenme Kulesi Avantajları

•  Çocuğunuz sizin gözetiminizde ev işlerine dahil olabilir ve yardım etmeyi öğrenir. Böylece kendine olan güveni de artmış olur.

•  Bu ürün sayesinde kaba motor becerileri gelişir. Aynı zamanda ince motor becerisi gerektiren faaliyetleri de kolayca yapabilir hale gelir.

•  Siz kendi işlerinizle meşgul olurken çocuğunuzun güvenli vakit geçirmesini sağlar.

•  Learning tower montessori diğer standart merdivenlere göre çok daha güvenli bir araçtır.

•  Sizlerle olan iletişimini daha rahat sağlayacağı için iletişim becerisini de artırmış olur.

•  Mutfakta size yardım edebilir, sizin yardımınız olmadan vakit geçirebilir, tezgahtaki tüm eşyaları yardımınız olmadan taşıyabilir ya da tezgaha yerleştirebilir.

Montessori tarzı el yapımı öğrenme kulesi ürününü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Montessori Eğitimi ve Learning Tower

Montessori felsefesine göre her çocuk bir bireydir. Bu prensibe göre her çocuk kendi kendine yetebilmeli ve ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilmelidir. Bu felsefe ezberden uzak, yaşayarak ve tecrübe ederek öğrenme prensibine dayanır. Öğrenme dokunarak ve yaparak gerçekleşir.

Montessori etkinlikleri ve materyalleriyle büyüyen çocukların erken yaşta okuma ve yazmayı öğrendikleri gözlemlenmiştir. Üstelik yaratıcılık ve dil becerisi konusunda da yaşıtlarından üstün olduğu araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Ortaya koydukları eserlerle yaratıcılığını kanıtlamış birçok ünlü kişi, montessori eğitimiyle yetiştirilmişlerdir.

Bu tür etkinlik materyalleri, çocukların zihinsel gelişimini hızlandırarak, kendine özgü becerilerini geliştirmelerini sağlıyor. Becerileri gelişen çocuklar, kendilerini en iyi şekilde ifade ederek, keşfetme arzusunu ön plana çıkarıyor. Buna bağlı olarak da özgüvenleri yüksek oluyor. Ayrıca kendi kendini eğitebilme ve geliştirebilme becerisi kazanıyorlar.

Güvenle alışveriş yapabileceğiniz Smart Ahşap çocuklarınızın bedensel ve zihinsel gelişimi için uzman kadrosu ile birlikte montessori mobilya üretimi yapmaktadır.

Siz de çocuk mobilyaları ve aksesuarları arıyorsanız web sitemizin mağaza bölümünü ziyaret edebilir, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir